25 – 28 Mayıs 2017 / Greifswald Sempozyumu

GREİFSWALD ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ANATOMİ VE HÜCRE BİYOLOJİSİ ENSTİTÜSÜNDE

V. NÖRALTERAPİ SEMPOZYUMU

BNR üyesi Nöralterapi sevdalıları olarak 25 – 28 Mayıs 2017 Greifswald Sempozyumu’nu başarı ile tamamlamış bulunuyoruz.

Bilimin tarihsel gelişmelerine ev sahipliği yapmış Greifswald Üniversitesi Anatomi ABD kürsüsünde muhteşem bir bilimsel ziyafet yaşadık. Tarihinden ve bilim adamlarının (Prof. Dr. Thomas Koppe, Prof. Dr. Jurgen Giebel, Prof. Dr. Barbel Miehe)  bilgilerinden ayrıntılarıyla yararlanma fırsatı bulduk. Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul hocamızın buradaki bilim adamlarını etkileyen enerjisinden, engin bilgisinden gururlandık, onur duyduk ve dolayısıyla faydalandık. Özenle seçilmiş kadavra diseksiyonlari üzerinde, yaptığımız tüm enjeksiyon tekniklerini üç boyutlu olarak gözlemledik. Gangliyonları makroskobik ve mikroskobik olarak inceledik, dokunduk, parmağımıza ve akıllarımıza kaydettik. Yaptığımız hekimliğin iyi ve kaliteli bir eğitim ve uğraş gerektirdiğini hatırladık, özgüvenimizi destekledik. Özel gangliyon kesitlerinde ve preparatlarda pratikler uyguladık, cesaretlendik. Pratik uygulamalarda eğitmenlerimizle  ( Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul, Uzm. Dr. Mustafa Karakan, Uzm. Dr. Ömer Soyak) el becerimizi yükselttik. Bedenimizi, bütünsel olarak kavrayışımızı arttırdık. BNR bünyesinde davetli ülkemizin saygın akademisyen bilim insanlarıyla ( Prof. Dr. Tuncay Duruöz, Doç. Dr. Gökhan Tuna Öztürk, Yrd. Doç. Dr. Fatma Gülçin Ural.....) değerlendirme ve paylaşımlarda bulunduk. Tüm katılımcıların ilgisi, merakı, bilgilenme telaşı ve isteğinin heyecanını paylaştık. Birbirimizi dinlemeye anlamaya çalıştık.

BNR’nin hazırladığı kusursuz harika bir programla tüm katılımcılar olarak rahat ve konforlu bir organizasyon yasadık. Seyahatlerden otellere, restoranlara, cafe-break beslenme ürünlerine kadar düşünülmüş bir programın içinde olduk.  Renkli eğlenceli sürprizlerle dolu sabahlar, akşamlar, geceler yaşandı.

Saygıdeğer Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul hocamızın deyimiyle ‘’her güzel şey gibi Greifswald sempozyumu tüm katılımcıların kişisel tarihinde unutulmaz keyifli anılarla sona erdi’’. BNR’nin bu organizasyonda bilimsel ve sosyal olarak emeği geçen konuşmacı ve katılımcı tüm bilim insanlarına teşekkür ederiz. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık…

Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği