27-28 Ocak 2018 / Nöralterapi Pekiştirme ve Tekrar = Farklı Yaklaşımlar, İleri Enjeksiyon Teknikleri Eğitimi

27-28 Ocak 2018; ‘’NÖRALTERAPİ PEKİŞTİRME VE TEKRAR = FARKLI YAKLAŞIMLAR, İLERİ ENJEKSİYON TEKNİKLERİ EĞİTİMİ’’ biraz önce bitti ve bende bu satırları yazmaya karar verdim.


Sokrates "Sorgulanmamış bir hayat, yaşamaya değer değildir" diyordu. Her seminerin bitiminde geçmiş seminerin yani eğitimin bir değerlendirmesi yapılır, ister istemez bir sorgulama yapılmaktadır. Bu sorgulamanın birçok yönden yararları yaşandıkça daha iyi anlaşılıyor. Bilimsel ve mesleki seminerlerde katılımcılara müfredat kapsamında teorik ve pratik bilgiler aktarılır. Sonrasında çoğu zaman hastalarla karşı karşıya geldiğimizde anamnez, muayene ve tüm bulguların içinde bir araya getiremediğimiz bu müfredat bilgileri uçuşmaya başlar. İşte EĞİTİMDE özellikle pratik uygulamalı, dirençli hastalarda klasik müfredat içinde olmayan bir anlamda hekimlik birikimindeki diğer ince nüanslarda farklı alanlara yapılacak uyarı ve dokunuşlarla hem tanının doğru konulması hem de tedavide daha başarılı olmak adına bilgilerimin eğitime katılanlarca hayat geçirmemeleri mümkün kılmak adına pek çok bilgi paylaştık.


Bu seminerde değerli rahmetli hocam Prof. Dr. F. Herget’ten ve kendi tecrübelerimden yola çıkarak ek dokunuşlarda korkmamak ve etkin tedavinin mümkün olacağını aktardık. Eğitmenlerimizden Dr. Mustafa KARAKAN ve Dr. Tijen ACARKAN bana bu eğitimde çok destek verdiler ve de Prof. Dr. M. Tuncay DURUÖZ hocamızda eğitim yer aldı ve bize çok destek oldu. Katılımcılar başta olmak üzere Tuncay hocamıza, Tijen ve Mustafa hocaların verdikleri destek ve katkı için teşekkür ediyorum…